Jinan Shenghe Chemical Co., Ltd. Methyl(hydroxy)phenylsilan

Methyl(hydroxy)phenylsilan

Højkvalitets chemical leveret af Jinan Shenghe Chemical Co., Ltd. Konkurrencedygtige priser, pålidelig levering og fuld teknisk support til B2B-købere over hele verden.

CAS: 7110-06-7 Ikke-farlig / Generelt kemikalie
ISO og kvalitetskontrol COA / MSDS / TDS Tilpasset emballage Hurtig afsendelse 3-5 dage
På lager — Spørg nu om seneste pris og leveringstid
Anmod om tilbud →
sales@shenghechemical.com +86-18553102138

Detaljerede kemiske egenskaber og synonymer

Synonymer Hydroxy(methyl)phenylsilylmethyl(phenyl)silanolphenyl methyl siloxane1-Methyl-1-phenylsilanolPQPVPZTVJLXQAS-UHFFFAOYSA-NPolyphenylmethyldimethylsiloxane, average M.W. 2500 - 2700

Methyl(hydroxy)phenylsilan · CAS 7110-06-7 · leveret af Jinan Shenghe Chemical Co., Ltd.

Beskrivelse

Methyl(hydroxy)phenylsilane · CAS 7110-06-7 · C7H9OSi.

Identifikation

CAS registreringsnummer 7110-06-7
PubChem CID 12979907
Molekylær formel C7H9OSi

Beregnet deskriptorer

Molekylvægt 137.23
Antal brintbonddonorer 1
Antal brintbindingsacceptorer 1
Roterbar Bond Count 1
Præcis masse 137.042266441
Monoisotopisk masse 137.042266441
Topologisk polar overfladeareal 20.2
Tunge atomer 9
Formel sigtelse 0
Kompleksitet 79

Synonymer

DTXSID60514299; 7110-06-7; Hydroxy(methyl)phenylsilyl; RefChem:348374; DTXCID10465106; methyl(phenyl)silanol; phenyl methyl siloxane; 1-Methyl-1-phenylsilanol; SCHEMBL4825183; PQPVPZTVJLXQAS-UHFFFAOYSA-N; Polyphenylmethyldimethylsiloxane, average M.W. 2500 – 2700

Ofte stillede spørgsmål

Hvad er CAS-tallet og molekylformlen for Methyl(hydroxy)phenylsilane?

CAS 7110-06-7; molecular formula C7H9OSi; molecular weight — g/mol.

Hvilke andre navne er Methyl(hydroxy)phenylsilane kendt under?

DTXSID60514299, 7110-06-7, Hydroxy(methyl)phenylsilyl, RefChem:348374, DTXCID10465106, methyl(phenyl)silanol.

Fakta på denne side er hentet fra PubChem (US National Library of Medicine) og Wikidata. Klassespecifikke data – assay, fugt, partikelstørrelse, emballage, holdbarhed – udstedes pr. batch på COA og offentliggøres ikke her.

Anvendelsesområder

Methyl(hydroxy)phenylsilan (CAS 7110-06-7, formel C7H9OSi, molmasse 137.23 g/mol) anvendes i kemisk syntese, fine chemicals og beslægtede industrielle processer. For specifikation, COA og volumenpriser på Methyl(hydroxy)phenylsilan, kontakt venligst vores salgsteam.

Lignende produkter i samme kategori

E-mail os for pris, COA og specifikation

Emballage og forsendelse

  • Standard: 25 kg fibertromle / 200 kg ståltromle med dobbelt PE-foring
  • Lille pakke: 1 kg / 5 kg aluminiumsfoliepose til laboratorium og prøver
  • Tilpasset: emballagestørrelse og mærkning efter kundens krav
  • Leveringstid: varer på lager afsendes inden for 3-5 hverdage
  • Dokumenter: COA, MSDS / SDS, TDS leveres med hver forsendelse
  • Global: luft, sø (FCL / LCL) og ekspres til 80+ lande

Opbevaring og håndtering

Opbevares køligt, tørt og godt ventileret, væk fra varme, direkte sollys og uforenelige materialer. Hold beholderen tæt lukket. Brug passende personlige værnemidler, og læs sikkerhedsdatabladet før håndtering.

Ofte stillede spørgsmål

Kan I levere et analyscertifikat (COA) og en prøve?

Ja. Et batchspecifikt COA og en gratis eller betalt prøve er tilgængelige efter anmodning før engrosbestilling.

Understøtter I skræddersyet syntese eller specifikke specifikationer?

Ja. Vi tilbyder tilpasset kvalitet, partikelstørrelse og renhedsjustering baseret på din anvendelse og ordremængde.

Hvad er jeres minimumsordremængder (MOQ)?

MOQ afhænger af produktet; små mængder understøttes til F&U og forsøg.

Hvordan sikrer I ensartet kvalitet?

Hver batch testes internt og bevarer fuld sporbarhed fra råmateriale til færdigvare.

Hvorfor vælge Jinan Shenghe Chemical

13+
Års eksport
Vi betjener globale B2B-købere i kemibranchen siden 2013.
Full Range
Produkter i kataloget
Bred dækning af fine kemikalier, additiver og mellemprodukter.
80+
Betjente lande
Pålidelig langsigtet forsyning med global logistik.
100%
Batchtestet
COA og sporbarhed for hver forsendelse.

Anmod om tilbud

Leder du efter priser, tilgængelighed eller tekniske data for Methyl(hydroxy)phenylsilan?

Send os en e-mail på sales@shenghechemical.com eller brug knappen ovenfor. Vores team svarer typisk inden for 1 hverdag.

Om Jinan Shenghe Chemical Co., Ltd.

Jinan Shenghe Chemical Co., Ltd.

Vi er en professionel kemikalieleverandør med base i Jinan, Kina. Siden 2013 har vi forbundet producenter og globale B2B-købere med pålidelig sourcing, kvalitetskontrollerede produkter og effektiv logistik.

Vores forretning dækker fødevare- og foderadditiver, fine kemikalier, farmaceutiske mellemprodukter, økomaterialer, belægninger og specialkemikalier — alle ikke-farlige og i overensstemmelse med vores licenserede område.

Firmanavn
Jinan Shenghe Chemical Co., Ltd.
Virksomhedstype
Producentrepræsentant / Handelsvirksomhed
Placering
Jinan, Shandong, Kina
Hovedprodukter
Fine kemikalier, additiver, mellemprodukter
Eksportmarkeder
Asien, Europa, Nord- og Sydamerika, Mellemøsten
Leverede dokumenter
COA, MSDS / SDS, TDS
E-mail
sales@shenghechemical.com
Telefon / WhatsApp
+86-18553102138
Hjemmeside
www.shenghechemical.com

Relaterede produkter

Shenghe Chemical|ChemSP
✉ sales@shenghechemical.com☎ +86-18553102138💬 WhatsApp +86-18553102138
🌐 Besøg vores websted på 25 sprog — shenghechemical.net